Протистояння українців московському агресору триває п’ятий рік і за цей час за ініціативи та організації надвірнянських свободівців проводяться різні благодійні акції на підтримку українського війська, одна з яких «Вечорниці для фронту», де з любов’ю і щирою подякою небайдужі мешканці готують смачні страви домашньої кухні, ліплять вареники. Волонтери БФ «Свобода-Гідність-Перемога» везуть домашні смаколики на передову, щоб наші захисники відчули близькість рідного дому та вдячність за їх героїчний подвиг.

23 квітня, за ініціативи депутата Івано-Франківської обласної ради голови РО ВО «Свобода» Михайла Іваночка та за підтримки депутатів-свободівців Ланчинської селищної ради ОТГ в селищі Ланчин провели волонтерську толоку «Гаївки для Фронту». Благодійне дійство розпочали із спільної молитви та благословив всіх присутніх на добру справу о. Роман Угринів з села Добротів.

"Всі ми повинні стати надійним тилом для наших захисників. І такі вечорниці дуже згуртовують людей, піднімають їх патріотичний дух, спонукають до боротьби. Тому ми не повинні зупинятися, а проводити такі заходи у всіх районах нашої області та й по всій Україні. Війна триває і ми не повинні в жодному разі, тут на мирній території нашої держави, допускати найменшої думки, що ми втомилися від цієї війни. Женіть від себе тих людей, які говорять, що на фронті все добре. Працюймо разом пліч-о-пліч, щоб наші захисники завжди відчували підтримку і знали, що їх чекають. Ми не маємо права на поразку, тільки перемога! Слава Україні! Слава нашим воїнам!", - зауважив свободівець Михайло Іваночко.

Крім керівництва Ланчинської ОТГ, на захід завітало чимало гостей з всього Прикарпаття. Зокрема військовий капелан комбатанського ВО «Легіон Свободи» з м .Коломия о. Василь Довганюк. Спільно з ланчинцями ліпили вареники голова Надвірнянської районної ради свободівець Іван Гурмак та Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович.

У своєму виступі очільник депутатського корпусу Надвірнянської районної ради свободівець  Іван Гурмак зазначив, що рекордну кількість вареників наліпили в 2016 році, а це 15 тисяч 600 штук і тоді районна рада виступала одним із організаторів,  і це вкотре доводить що депутати районної ради завжди готові підтримати наших воїнів будь-якою волонтерською чи іншою роботою.

Ініціатор благодійних «Вечорниць для фронту» депутат Івано-Франківської обласної ради  волонтер-свободівець Василь Сенатович наголосив, що приємно бачити, що така акція стрімко поширюється не тільки Надвірнянщиною, а й Прикарпаттям.

Під час заходу присутні мали змогу побачити частинку жахіть війни, ознайомившись з виставкою військової атрибутики, яку організував голова ГО "Надвірнянське районне об'єднання воїнів АТО", боєць «Легіону Свободи» Олег Туєшин. Можна було побачити макети зброї, використані боєприпаси і гільзи, військову амуніцію, а також фото бійців та волонтерів. Спілкуючись з учасниками благодійних вечорниць, Олег Туєшин наголосив, що те домашнє тепло і любов, яку вкладають під час ліпки вареників додає витримки та віри у перемогу.

З патріотичними музичними композиціями виступили для ланчинців народний вокальний ансамбль "Черлені пацьорки" НД селище Делятин під керівництвом депутата Надвірнянської районної ради свободівця Володимира Черленюка.

Учасники волонтерської толоки були у вишиванках, наспівували українських народних пісень, готували для бійців вареники і вкладали у кожен не тільки смачну начинку, а й свою любов. Всього ґаздині Ланчина наліпили 5 тисяч 400 вареників і вже незабаром бійці смакуватимуть ними на передовій.

Свободівець та організатор «Гаївок для Фронту» Михайло Іваночко подякував всім, хто допоміг реалізувати даний захід, всім, хто долучився до ліпки домашніх пирогів, і також за надане приміщення слова подяки висловив приватному підприємцю Василю Михайловичу Голінею.

 

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити