Вже третій рік українці борються за свою свободу, за незалежну українську націю, за те, щоб українець панував на Своїй Богом Даній Землі і свою частину всеукраїнського внеску у протистоянні агресору робить Надвірнянщина. Від активних учасників Революції Гідності і до бійців московсько-української війни надвірнянські свободівці залишаються вірними синами й доньками неньки України, а волонтери-свободівці благодійного фонду «Волонтерська організація «Свобода-Гідність-Перемога»» майже щомісяця доправляють волонтерську допомогу воякам-побратимам у найгарячіші точки східного фронту.

Так, 13 грудня 2016 року у місті Надвірна в ЗОШ №3 відбулись вже традиційні "Вечорниці для фронту", де всі небайдужі мали можливість зліпити українського вареника, який днями поїде до вояків на передову. Організували волонтерське дійство надвірнянські свободівці, зокрема голова Надвірнянської районної організації ВО "Свобода" депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, голова ГО "Надвірнянське районне об'єднання воїнів АТО"  Олег Туєшин, голова волонтерської організації "Свобода-Гідність-Перемога" Зеновія Дробаха, депутат районної ради Андрій Крицький, депутати районної та міської ради, бійці-свободівці та волонтери-активісти районної організації ВО "Свобода". Автором ідеї вечорниць для фронту є депутат Івано-Франківської обласної ради, боєць батальйону "Карпатська Січ", волонтер, свободівець Василь Сенатович. Також підтримав благодійний захід міський голова Зіновій Андрійович та директор Надвірнянської ЗОШ №3 Ярослав Крицький. Процесом приготування вареників керувала шкільний кухар Марія Воробець.

Представники духовенства УПЦ КП о.Любомир Траско, УГКЦ о.Іван Гедзик, о.Юрій Зеленчук та о.Василь Ткачук, військовий капелан з м. Коломиї о.Василь Довганюк поблагословили присутніх на добру справу заради миру в Українській державі.

Привітав присутніх голова Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода" Михайло Королик, який зазначив, що днями в Україні відзначали Міжнародний день волонтера та День Збройних Сил України і сьогодні завдяки такому дійству, волонтерів та захисників Української держави значно побільшало.

Крім того, від імені Голови Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олега Тягнибока голова обласної організації  вручив подяки надвірнянським свободівцям-волонтерам, зокрема голові Надвірнянської районної ради Івану Гурмаку, Миколі Генику, Андрію Крицькому.

Депутат Івано-Франківської обласної ради, волонтер, свободівець Василь Сенатович подякував всім учасникам вечорниць і наголосив, що перемога обов'язково буде за українськими вояками, бо в них надійний тил.

Голова районної ради Іван Гурмак відзначив медаллю "За заслуги перед Надвірнянщиною" бійця батальйону "Карпатська Січ", волонтера Василя Сенатовича та бійця московсько-української війни Андрія Семчука.

Іван Гурмак привітав присутніх і зазначив, що разом ми сила і нас не скорити. Ми – одна нація. Єдність у найболючіші часи для рідної держави демонструють військові, волонтери й прості українці всьому світу від перших днів Революції Гідності.

Від імені волонтерської організації "Свобода Гідність Перемога" з вітальним словом виступив голова Надвірнянської районної організації ВО "Свобода" депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко: -"Завдяки такій українській традиції, як вечорниці, ми можемо допомогти українському війську, зліпивши того домашнього вареника, і зібравши волонтерську допомогу необхідну для бійців. У нас сильна армія, завдяки національному духу переможців, що живе в кожному військовому, а коли є дух перемоги, то нас чекає тільки перемога над будь-яким окупантом. Вірю, що в Україні буде та влада, якою пишатиметься українець і для цього нам треба бути єдиними і спільними зусиллями як внутрішнього, так і зовнішнього ворога ми здолаємо. Слава Україні!"

Також Михайло Іваночко привітав вояка московсько-української війни Андрія Іроденка та вручив йому в подарунок книгу "Холодний Яр", бо за словами націоналіста в хаті кожного українця повинні бути книги: "Біблія", "Кобзар" і "Холодний Яр". Слова вітання та подяки учасникам висловили дружина Героя Небесної Сотні Сергія Дідича, Галина Дідич та міський голова Зіновій Андрійович.

Під час заходу присутні мали змогу побачити частинку жахіть війни, ознайомившись з виставкою військової атрибутики, яку організував голова ГО "Надвірнянське районне об'єднання воїнів АТО" Олег Туєшин. Можна було побачити макети зброї, використані боєприпаси і гільзи, військову амуніцію, а також фото бійців та волонтерів. Дорослі і діти охоче приміряли на себе військову амуніцію, фотографувалися з бійцями, розпитували їх про бойові будні і дякували за мир і спокій у їх домівках. Спілкуючись з учасниками благодійних вечорниць, Олег Туєшин наголосив, що те домашнє тепло і любов, яку вкладають під час ліпки вареників, зігріває бійців у люті морозні дні.

Участь у ліпленні вареників для вояків московсько-української війни взяли колектив Надвірнянського центру дитячої творчості і національно-патріотичного виховання під керівництвом Руслани Калин, колектив "Союз українок" Надвірнянського району, народний вокальний ансамбль "Черлені пацьорки" НД селища Делятин з керівником Володимиром Черленюком, працівники організацій та установ району, представники трудових колективів, парафіяни УПЦ КП Святого Володимира, працівники дошкільного закладу м. Надвірна "Вогник" та "Сніжинка", християнська молодіжна організація села Перерісіль, аматорський колектив сіл Гвізд та Цуцилів, школярі Назавизівської ЗОШ, вихованці Прикарпатського військово-спортивного ліцею, студенти Надвірнянського коледжу НТУ та учні шкіл м. Надвірна. Щоб перейняти досвід "Перехідного вареника Надвірнянщини", захід відвідали свободівці з Городенки, Тлумача, Коломиї, Рогатина, Рожнятова, Івано-Франківська. Благодійні вечорниці розпочалися із спільної молитви та виконання Державного Гімну України.

На завершення волонтери БФ "Свобода Гідність Перемога" подякували всім учасникам благодійного дійства. Особлива подяка кухарям Надвірнянської ЗОШ №3, які до фінального завершення волонтерського дійства готували вареники.

Газди і газдині Надвірнянщини наліпили рекордну кількість вареників 15 тисяч 600 штук

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»   

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити