У селі Гвізд, що на Івано-Франківщині, пройшли волонтерськіі вечорниці "Зліпи вареник для бійця" Від початку бойових дій на Сході України благодійний фонд "Свобода Гідність Перемога" здійснив понад 50 поїздок в найгарячіші точки московсько-української війни.

Волонтери активно підтримують своїх земляків та їх побратимів, регулярно влаштовуючи благодійні акції на підтримку вояків. Так в черговий раз  у селі Гвізд Надвірнянського району пройшли благодійні вечорниці під назвою "Зліпи вареник для бійця". Такі вечорниці зародилися в селищі Битків з ініціативи депутата Івано-Франківської обласної ради бійця добровольчого батальйону "Карпатської січі" свободівця Василя Сенатовича, звідти символічний "благодійний вареник" перейшов до Гвозда.

До волонтерського дійства долучилася вся Гвіздська громада на чолі з настоятелем УГКЦ церкви Успіння Пресвятої Богородиці та церкви Преображення Господнього села Гвізд о. Іваном Гедзиком. Участь у заході взяли християнська молодіжна організація села Перерісіль, фольклорні колективи селища Битків, сіл Пнів та Лоєва з Надвірнянського району, а також фольклорні колективи села Маркова і Старуня з Богородчанського району.

Під час заходу присутні мали змогу ознайомитися з виставкою військової атрибутики, яку організував голова ГО "Надвірнянське районне об'єднання воїнів АТО" свободівець Олег Туєшин. Можна було побачити макети зброї та виставкові залишки, використані боєприпаси і гільзи, військову амуніцію, а також фото бійців та волонтерів.

Благодійні вечорниці розпочалися із спільної молитви та виконання Державного Гімну України. З вітальним словом виступив свободівець Василь Сенатович: -"Сьогодні ми маємо вечорниці у селі Гвізд. Здавалось, що на третій рік війни це не доречно. Ми думаємо, що там на передній лінії фронту все забезпечено, але на жаль це неправда. Остання наша поїздка була на передову після вечорниць, які пройшли у селищі Битьків. Ми відправились у село Кримське. І що ми там побачили? Склалося враження що наша держава чинить геноцид проти українського війська, вояків не забезпечують найнеобхіднішим. І знаєте на це дійсно важко дивитися. Коли ми приїжджаємо до наших вояків з такими домашніми гостинцями, вони розуміють, що у ці вареники, які ми ліпимо сьогодні, ми вкладаємо своє серце і душу і, повірте, це  для них має велике значення. Цю справу ми маємо робити до переможного кінця. Повернувшись з попередньої поїздки ми уже тут дізнались страшну новину, загинув наш побратим, бієць Карпатської Січі – Мирослав Мисла. І обурює  те, що у засобах масової інформації про це не було сказано жодного слова. Чому держава мовчить про смерті вояків, наших героїв України, які там на передовій борються за нашу свободу з московським агресором? Сьогодні я хотів би побажати всім, щоб ця традиція ліплення вареників обов’язково перейшла до іншого села. І цю традицію ми не повинні залишати аж до перемоги над московськім агресором. Слава Україні!".

Духовенство села поблагословило присутніх і з піднесеним настроєм, патріотизмом, любов'ю і щирою подякою чоловіки, жінки і діти ліпили вареники для українських військових. Одночасно, присутні аматорські колективи та солісти виконували національно-патріотичні композиції. Найбільш порадували виступи господарів дійства, насамперед юні за віком та великі серцем дітки-першокласники ансамблю "Краплинка" виконали український танок "Гуцулка", а фольклорний колектив Гвіздського будинку культури збадьорили гостей жартівливою композицією. На завершення від благодійного фонду "Свобода. Гідність Перемога", волонтери якого доправлятимуть вантаж, Василь Сенатович вручив подяки організаторам та благодійникам. Задля спільної перемоги над російським агресором, щоб бійці в умовах війни відчули тепло домашнього вогнища та опіку всіх небайдужих українців Гвіздська громада наліпила 7 950 вареників. Окрім продуктів харчування і консервації, на передову поїхали теплі речі, засоби гігієни та інше.

                                                                                                                 

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»                                                                                                                                 

Додати коментар

Захисний код
Оновити