У мальовничому селі Молодків, що на Надвірнянщині, громада, за ініціативи місцевого вчителя Олександра Нікольського, об’єдналася в прагненні допомоги для наших вояків, які боронять від агресора східний кордон України.

Школярі місцевої школи виготовляли для бійців обереги, писали листи та готували нехитрі подарунки, які зі словами вдячності та щирої дитячої любові долетять через волонтерів на передову.

Доросла громада вирішила та постановила, що їх село може зібрати для військових продукти, необхідні на передовій речі, засоби гігієни. Днями жінки та чоловіки організували вечорниці, на яких організувалися для підготовки вареників. «Вареники – це українська національна страва. Волонтери розповідають, що хлопці на передовій полюбляють їжу домашнього приготування. Ми з дівчатами вкладаємо в приготування цих вареників любов і повагу до наших захисників», - зазначили учасники акції.

Вареники можуть зберігатися довго і не псуватися. Свіжозварені пироги кладуть у пластикові відерця і заливають розтопленим смальцем зі шкварками.

Вареники ліпили в кафе «Світанок» в дві зміни, ґаздині по домівках. До роботи долучилися і школярки і вчителі місцевої школи. Муку, начинку для вареників зносили зі всього села. З самого ранку до пізнього вечора кипіла робота, жінки змінювали одна одну на протязі дня, щоб потім знову повернутися та довершити розпочату справу.

На вечорницях, під час ліпки вареників, співали українських патріотичних, повстанських пісень та бажали миру та найшвидшої перемоги нашим воякам.

До організації акції долучилися духовенство УГКЦ отець Микола Демянчук та УАПЦ отець Богдан Волочій, сільський голова Степан Івасик, вчитель Олександр Нікольський, працівники сільради та бібліотеки, вчителі та школярі місцевої школи.

Волонтер, депутат обласної ради Василь Сенатович прийняв від громади гуманітарний вантаж.

«На сьогоднішніх вечорницях ви своєю працею та своєю жертовністю ніби побували на передовій. Я добре знаю, які відчуття, які емоції, яке духовне піднесення ви пережили, коли ліпили ці вареники. Ви відчули, що об’єднавшись у світлому прагненні, ми можемо зробити все, до чого прагнемо. Об’єднавча сили - це і є феномен української Нації. Ці вареники – це не тільки фізична їжа, це і духовна їжа для бійців, адже вона зроблена материнськими руками та з безмежною світлою любов’ю. Добре знаю, що відчувають хлопці на фронті, коли отримують від вас допомогу. Це їх надихає і надає сил для перемоги над ворогом. Цим ми показуємо всьому світові, що ми нездоланні та не переможні», - зазначив Василь Сенатович та запевнив, що найшвидшим часом вантаж доправлять на передову волонтери благодійного фонду «Свобода-Гідність-Перемога».

Допоки є такий народ, нам не страшний московський «зброд».

 

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити