Напередодні Різдва Христового у селищі Битків, що на Надвірнянщині, жінки та дівчата зібралися на вечорниці, щоб наліпити вареників для вояків передової східного фронту. Організував акцію депутат-свободівець Івано-Франківської обласної ради, волонтер Василь Сенатович.

«Найбільше»,- як зізнався волонтер під час акції - «дух бійців піднімають добрі вісточки з дому, передачі від родини та домашні страви – вареники, ковбаси, а також дитячі малюнки. До цієї акції та підготовки гуманітарного вантажу на фронт долучився весь район».

А найбільше готувалися до вечорниць напередодні виїзду волонтерської групи Благодійного Фонду «Свобода-Гідність-Перемсога» до наших бійців. Із заздалегідь підготовлених продуктів - прісного тіста, товченої картоплі з цибулею - битківчанки ліпили вареники для українських вояків. Продукти закупили за волонтерські кошти добрих людей.

Перший вареник – за мир та перемогу наших військових. «Вареники – це українська національна страва. Волонтери розповідають, що хлопці на передовій полюбляють їжу домашнього приготування. Ми з дівчатами вкладаємо в приготування цих вареників любов і повагу до наших захисників», - зазначили учасники акції.

Волонтери розповідають, що вареники можуть зберігатися дуже довго і не псуватися. Суть полягає у тому, що свіжозварені пироги кладуть у пластикові відерця і заливають розтопленим смальцем зі шкварками.

«Це не перша подібна акція. Ще навесні надвірнянські волонтери запрактикували варити вареники та доправляти їх на схід», - розповідає Василь Сенатович. «Вареники краще робити з картоплею, бо така начинка найдовше зберігається. Хлопцям дуже добре смакують наші вареники. Хочеться, щоб бійці відчули дух святкового Різдва та рідної домівки, адже вантаж ми доставили на передову саме переддень Різдва Христового».

На вечорницях, під час ліпки вареників, битківчанки співали Колядки та бажали миру та найшвидшої перемоги нашим воякам.

Василь Сенатович особисто з вантажем вирушить на передову. Група волонтерів, що супроводжували вантаж, окрім вареників на передову доправили продукти, теплий одяг, ліки, які благодійники, школярі, підприємці та прості українці Надвірнянщини збирали для наших захисників. Волонтери відвідали військові підрозділи, які стоять на рубежі Донецького аеропорту в населених пунктах Мар'янка, Піски, Водяне.

 

 

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити