«Нехай в Україні буде мир!», «Допоможемо бійцям!», «Повертайтесь додому живими!» — ці та інші лозунги чуємо щодня на роботі, на вулиці, у соцмережах. Люди збирають кошти, відправляють ліки, речі й листи на східний фронт, з радістю зустрічають своїх героїв, котрі повернулися зі Сходу. Не стали винятком і навчальні заклади Надвірнянщини. Тут нещодавно відбулася благодійна акція «Діти – воякам», яку організували волонтери Благодійного Фонду «Свобода. Гідність. Перемога»

Надвірнянські волонтери звернулися до керівників районного відділу освіти з проханням допомогти їм у зборі гуманітарної допомоги для українських бійців на східному фронті. Начальник відділу освіти  Степан Северилов разом із заступником, свободівцем Іваном Крискою, пообіцяли волонтерам посприяти у вирішенні цього питання. І виконали свою обіцянку. На прохання допомогти бійцям передової відгукнулися всі школи району.

Як зазначив заступник начальника відділу освіти РДА Іван Криска надвірнянські школярі об'єдналися в потужний фронт допомоги нашій армії. «З розумінням та повагою відносяться діти до бійців, які ризикують життям на сході держави. Батьки та вихованці завжди долучаються до волонтерської роботи, збирають гроші, продукти, речі першої необхідності. Школярі обіцяють не зупинятися і надалі продовжувати підтримувати наших солдат. На носі Новий рік, тож маленькі мрії мають збуватися і в тих, хто сьогодні в окопах. А в дітей єдине бажання: нехай, нарешті, в Україні настане спокій.» - наголосив свободівець.

Всі школи, кожен учень нашого краю відгукнувся допомогти і цим самим вклав свою частку у нашу спільну перемогу над ворогом.

«Коли ми дізналися, що волонтери збирають допомогу для бійців, то одразу оголосили про це по школі, серед вчителів, дітей та їхніх батьків. І буквально за два дні по школах зібрали близько 7 тонн продуктів харчування. В основному, це овочі й фрукти – картопля, морква, перець, цибуля, яблука. Багато й консервації, крупи, вермішель, сало та олія. Хто що зміг, те й приніс», - розповідають вчителі.

Проте такою допомогою волонтерська діяльність підростаючого покоління не закінчується. У школах систематично влаштували ярмарки-продажі, на яких представляють домашню випічку, вироби ручної роботи, фруктові композиції. Таким чином постійно вдається від реалізації цих виробів отримувати щонайменше кількасот гривень, які далі діти разом із вчителями передають волонтерам.

Так, нещодавно Надвірнянській ЗОШ №4 пройшов благодійний ярмарок, на якому діти разом з учителями продавали різноманітні предмети власного виробництва: картини, вишиванки, мотанки, прикраси, домашню випічку та багато іншого. Зароблені від ярмарку кошти школа передала для потреб фронту через голову фонду Зеновію Дробаху.

«Допомогу для бійців ми збираємо в основному по школах. Школярі насправді є найактивнішими учасниками допомоги, вони не байдужі та чуйні. Перед дітьми ми завжди звітуємо – показуємо фотографії куди саме відправили їхні гостинці і хто їх отримав, на школи ми привозимо із фронту від командування подяки за допомогу військовим. Волонтери разом із бійцями, які перебувають у короткотермінових відпустках по школах району організовують та проводять уроки патріотизму для учнів, цим самим виховуючи в них почуття відповідальності та гордості за свою державу – Україну» - розповідає Зеновія Дробаха.

За останню акцію серед школярів  було зібрано 7 тонн продуктів харчування, консерви, закрутки, м'ясні вироби, овочі та фрукти, крупи, теплі речі. Вантаж призначений для бійців батальйону Національної Гвардії «Галичина», 93-ї ОМБ «Карпатська Січ», 128 бригади ЗСУ та інших підрозділів, де служать наші земляки. Гуманітарний вантаж доставили вже на передову волонтери Фонду Михайло Іваночко, Іван Степник, Володимир Черленюк, Володимир Чумбей, Михайло та Ігор Голіней. За останній місяць здійснено дві поїздки на східний фронт, готуємося до наступної, яку організовуємо до Різдва Христового.

«Ми дуже раді, що в нашому краї є небайдужі українці, які з радістю допомагають нам та в першу чергу нашим захисникам. Бійцям така допомога та моральна підтримка просто необхідна. Це додає їм сил, наснаги та впевненості», - зауважив Михайло Іваночко.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити